Szkolenia obowiązkowe dla wszystkich pracowników!

Każdy pracodawca ma wiele obowiązków wobec sowich pracowników. Do jednych z nich należy przeprowadzanie szkoleń w dwóch podstawowych zakresach BHP oraz ppoż. te są obowiązkowe w każdym zakładzie pracy, dotyczą absolutnie każdego pracownika. Jednak zadbanie o to, żeby je odbył jest obowiązkiem spoczywającym właśnie na pracodawcy.

Jakie szkolenia?

W zakres szkoleń obowiązkowych wchodzą dwa typy szkoleń. I jedno i drugie ma wpływ na bezpieczeństwo pracowników. I właśnie, dlatego są tak bardzo ważne. Pierwsze, jest to szkolenie z zakresu BHP, a drugie, jest to Zazwyczaj są przeprowadzane razem, gdyż ich zakres w pewnym stopniu przeplata się nawzajem. Na pewno można powiedzieć, że i jedne i drugie szkolenie jest bardzo ważne dla każdego pracownika.

Pewne reguły

Każde i ppoż musi być jednak przeprowadzane w pewien sposób, można powiedzieć, że panują pewne reguły odbywania się ich. Po pierwsze, szkolenia te muszą być przeprowadzane przez osoby, które mają do tego odpowiednie certyfikaty, kwalifikacje. Kolejna rzecz, to oczywiście udokumentowanie tego, że szkolenia miały miejsce, oraz tego, co się na nich dokładnie działo. No i rzecz następna, pisemne testy dla pracowników. Każdy pracownik musi zdąć pod koniec szkolenia pisemny test, który będzie dowodem zdobytej na szkoleniach wiedzy. I testy te musza zostać przypięte do akt każdego pracownika. Są to zasady, których absolutnie nie wolno nam łamać, niezależnie od tego, ilu pracowników zatrudniamy w swojej firmie.

Musisz wysłać pracowników na skolenia? Nie pozosawiaj tego wyboru przypadkowi, odwiedź Eltad szkolenia bhp warszawa - firkę, która posiada bogate doświadczenie w szkoleniu pracowników zarówno biurowych, jak i specjalistów fizcznych.

Podobne artykuły

Angielski dla firm, które stawiają na rozwój
Jak podnieść swoje kwalifikacje zawodowe ?
Obowiązkowe szkolenia BHP zapewnią bezpieczną pracę
Sprawdzone sposoby na szkolenie kierowców
Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Proporcjal.com.pl 2009 - 2014
Kontakt z redakcją: redakcja@proporcjal.com.pl